حساب کاربری

یا

عکسی از توری اجرا شده در فضای باز

توری

توری فلزی یک شبکه فلزی است که یا از بافت سیم های مفتولی و یا از برش دادن و کشش ورق های فولادی ساخته می‎شود. این شبکه فلزی مثل یک ورق آهن در طول و عرض های متفاوت ساخته می‎شود. قابلیت بهره گیری از ویژگی های ورق فلزی یا سیم مفتول یکی از خاصیت های اصلی این محصول است. امکان استفاده از این محصول کارآمد درکاربردهای مختلف وجود دارد چرا که وزن آن بسیار پایین است. در این مطلب به معرفی توری، کاربرد ها و ویژگی های این محصول کاربردی می پردازیم و انواع مختلف آن را مورد بررسی قرار می‎دهیم.

چشمه توری چیست؟

توری دارای شبکه هایی با اندازه های یکسان می باشد که به ابعاد آن چشمه می‎گویند و می‎تواند شکل های متفاوتی مثل شش ضلعی، متوازی الاضلاع و لوزی و ..داشته باشد. البته به دلیل بافت سیم ها این شکل های هندسی خیلی دقیق نیستند. هنگامی که توری توسط کشش و برش ورق ساخته می‎شود این امکان وجود دارد که شکل های دقیق تری را روی توری پیاده سازی کرد. توری هایی وجود دارند که چشمه آنها به شکل دایره است و با قالب زنی روی ورق ساخته می‎شوند. این نوع از توری، ورق استیل مشبک نام دارد.

توری چمشه فلزی

انواع توری​

با مد نظر قرار دادن این نکته که توری فلزی از ورق فولادی و یا سیم مفتولی ساخته می‎شود یکی از دسته بندی های آن براساس متریالی است که در آن بکار رفته است. بنابراین و به طور کلی بنابر متریال استفاده شده در محصول، دو نوع از این محصول وجود دارد.

  • توری مفتولی Metal chain link netting
  • توری ورقه ای Metal expanded lath

توری ها براساس اسامی متداول آنها در بازار نیز دسته بندی می‎شوند. نوع هایی که متریال مورد استفاده در آنها سیم مفتولی است، براساس نوع بافته شدن رشته ها به همدیگر، قطر سیم مفتول، اندازه و شکل چشمه دسته بندی می‎شوند.

برخی از این محصولات با استفاده از سیم آهنی بسیار نازک در حدود 4/0 میلی متر ساخته می‎شوند اما توری هایی نیز وجود دارند که ضخامت مفتول آنها تا 4 میلی متر هم می‎رسد. این محصول  گاهی مثل زنجیره های بافته شده یک یا دو دور به هم پیچیده شده اند اما گاهی اوقات نازک تر بوده و در حدود چندین دور و تا 10 دور به هم پیچیده می‎شوند.

اندازه ی چشمه ها نیز می تواند از 4/3 (سه چهارم) اینچ شروع شود و تا 2 و نیم اینچ حدود 7 سانتیمتر، متغیر باشد. شکل چشمه ها می‎تواند به صورت یک شش ضلعی و یا یک لوزی ساده ساخته شود. لازم به ذکر است تنوع در شکل چشمه ها، با نوع بافت سیم مفتول در ساخت توری، ارتباط مستقیم دارد.

مهمترین دسته بندی توری های مفتولی

  1. حصاری Fence netting
  2. مرغی Chicken netting
  3. گابیون Gabion netting
  4. فرنگی (بچه گابیون)
  5. پرسی Woven

توری مرغی Chicken netting

توری مرغی با سیم مفتول ساخته می‎شود و شبکه های آن به شکل شش ضلعی است. سیم مفتول ها چندین دور در نقاط اتصال به هم پیچیده شده اند. تولید قفس حیوانات به ویژه قفس نگهداری مرغ، کاربرد اصلی این محصول است. به همین دلیل به آن توری مرغی می‎گویند. در این محصول دامنه ی قطر سیم مفتول بین 7/0 تا 2/1 میلی متر است. در مشخصات این محصول از واحد Gauge به جای میلی متر استفاده می‎شود هر چه این عدد پایین تر بیاید قطر آن بیشتر می‎شود. چشمه 3/4 رایج ترین اندازه چشمه نوع مرغی در بازار می‎باشد. استحکام و شکل گیری مناسب از ویژگی های این محصول کاربردی است که این ویژگی برای تولید قفس حیوانات بسیار مناسب است. پوشش سقف سالن های سوله و استفاده در زیر گچ و پوشش پلاستر دیوار از دیگر کاربردهای این محصول است.

عکسی برای اسلاید توری مرغی شماره 1
توری گاابیون

توری گابیون

این محصول کارآمد شباهت زیادی به نوع مرغی دارد و نوع بافت چشمه ها تفاوت اصلی این دو نوع توری است. در مدل گابیون با سه دور پیچیده شدن مفتول ها به دور همدیگر، چشمه ها تولید می‎شود. در مدل گابیون ضخامت سیم مفتول بیشتر از مدل مرغی می باشد. اندازه ی چشمه های این توری مانند نوع مرغی است اما در مدل گابیون فقط ازسیم مفتول از نوع گالوانیزه استفاده می‎شود. محصور کردن سنگ چین های دیوار یکی از کاربردهای مهم این محصول است.به همین دلیل به آن توری سنگی هم گفته می‎شود. استفاده در نماسازی خارجی و دکوراسیون داخلی از دیگر کاربردهای نوع گابیون است.

توری حصاری Fence netting

این توری با استفاده از سیم مفتول ساخته شده و شبکه های آن به شکل لوزی است و سیم مفتول ها به شکل قلاب در هم بافته شده اند. فنس و حصارکشی کاربرد اصلی این محصول است.در این محصول مفتولی با قطر 2 تا 3 میلی متر استفاده می‎شود و اندازه چشمه ها از 5 تا 8 سانتی متر متغیر است. در مقایسه با هزینه دیوار کشی دور یک محوطه، قیمت این محصول بسیار پایین تر و به صرفه اقتصادی است.

عکسی صافی از توری حصاری
توری فرنگی در حال تولید

توری فرنگی (بچه گابیون)

این توری با استفاده از سیم مفتول ساخته شده و شبکه های آن به شکل لوزی است و سیم مفتول ها به شکل قلاب در هم بافته شده اند. فنس و حصارکشی کاربرد اصلی این محصول است.در این محصول مفتولی با قطر 2 تا 3 میلی متر استفاده می‎شود و اندازه چشمه ها از 5 تا 8 سانتی متر متغیر است. در مقایسه با هزینه دیوار کشی دور یک محوطه، قیمت این محصول بسیار پایین تر و به صرفه اقتصادی است.

توری پرسی Woven wire mesh

این محصول نیز در دسته مش های فولادی قرار دارد. شبکه های مش پرسی، مربع شکل است و با استفاده از دستگاه پرس و از بافته شدن سیم مفتول با ضخامت بالا ساخته می‎شود.کاربردهای مش فلزی در سرندهای صنعتی،  تولید قفس های حیوانات وحشی و ساخت سبدهای فلزی می باشد.

توری پرسی از فضای باز

قیمت توری

آهن آصف تولید کننده انواع توری های مرغی، گابیون، حصاری، پرسی و …این محصولات را با تضمین بهترین قیمت روز و بالاترین کیفیت به شما مشتریان عزیز ارائه می‎کند. قیمت این محصولات براساس متریال به کار رفته در آنها، محاسبه می‎شود. یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری این محصول رنگ آن است و براساس متر مربع قیمت گذاری می‎شوند. این محصول کارآمد در طیف گسترده ای از وزن، ضخامت و ابعاد چشمه تولید می‎شود و قیمت محصول نیز براساس این فاکتورها متفاوت است. انواع توری ها با نازلترین قیمت در صنایع مفتولی آهن آصف به شما ارائه می شود. جهت کسب اطلاع از نحوه فروش و قیمت لحظه ای و بروز انواع متفاوت این محصول، کاربردها و ویژگی های آنها می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و یا با مراجعه به سایت شرکت آهن آصف لیست قیمت انواع محصولات را مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ متداول

توری فلزی یک شبکه فلزی است که یا از بافت سیم های مفتولی و یا از برش دادن و کشش ورق های فولادی ساخته می‎شود.

توری دارای شبکه هایی با اندازه های یکسان می باشد که به ابعاد آن چشمه می‎گویند و می‎تواند شکل های متفاوتی مثل شش ضلعی، متوازی الاضلاع و لوزی و ..داشته باشد.

حصاری Fence netting
مرغی Chicken netting
گابیون Gabion netting
فرنگی (بچه گابیون)
پرسی Woven

آهن آصف تولید کننده انواع توری های مرغی، گابیون، حصاری، پرسی و …این محصولات را با تضمین بهترین قیمت روز و بالاترین کیفیت به شما مشتریان عزیز ارائه می‎کند. قیمت این محصولات براساس متریال به کار رفته در آنها، محاسبه می‎شود.