حساب کاربری

یا

توری فرنگی

توری فرنگی

توری فرنگی چیست؟

توری فرنگی یکی از انواع توری هایی است که با استفاده از مفتول ساخته می‎شود. توری ها یکی از محصولاتی می باشند که با به کار بردن سیم های مفتولی، کشش ورقه های فولادی و برش دادن آنها ساخته می‎شوند و هر یک از انواع این محصول ویژگی های خاص خود را دارد و برای کار خاصی استفاده می‎شود. امروزه میزان استفاده از این توری ها به دلیل مقاومت بالا و وزن کم افزایش قابل توجهی داشته است. توری فرنگی یا توری هگزاگونال یک محصول مستحکم با قیمت مقرون به صرفه، جهت حصارکشی و نگهداری از مکان ها و ساختمان ها است. از بافته شدن سیم های مفتولی و یا کشش و برش دادن ورق های فولادی یک شبکه فلزی تولید می‎شود که به آن توری فلزی می‎گویند و می‎تواند مثل ورق آهن در طول و عرض های مختلف ساخته شود. امکان بهره گیری از ویژگی های سیم مفتول و ورق فلزی خاصیت اصلی توری است. استفاده از توری در کاربردهای مختلف به آسانی امکان پذیر است چرا که وزن آن پایین است. با استفاده از توری می‎توان یک فضای کوچک را حصارکشی کرد و امنیت آن را تامین کرد، ضمن اینکه در ظاهر محوطه تاثیر بدی نمی‎گذارد. توری ها براساس متریال استفاده شده در آنها به دو دسته تقسیم می‎شوند. توری مفتولی و توری ورقه ای. توری مفتولی براساس مدل بافته شدن رشته ها، سایز و حالت چشمه و قطر سیم مفتول تقسیم بندی می‎شوند و دسته بندی آنها شامل موارد زیر است :

1)توری مرغی chicken netting

2) توری حصاری Fence netting

3) توری گابیون Gabion Netting

4) توری فرنگی یا بچه گابیون

5) توری پرسی woven wire mesh

قیمت فروش توری فرنگی در شرکت آهن آصف / لیست قیمت توری فرنگی

قیمت توری فرنگی بر پایه ضخامت مفتول و نوع آن، طول، عرض و ارتفاع، اندازه های چشمه و وزن طاقه و تعداد سفارش آن مشخص می‎شود. خرید عمده این توری در قیمت گذاری آن نسبت به خرید جزئی تاثیر خواهد داشت. این توری که به شکل رولی یا طاق عرضه می‎شود با 3 کیفیت متوسط، خوب و عالی به فروش می‎رسد که این کیفیت براساس سایز چشمه، نوع گالوانیزه، وزن طاقه یا رول تعیین می‎شود.

لیست قیمت توری فرنگی

نام محصولچشمهضخامت مفتولطولعرضوزنواحدمتریالکارخانهمحل بارگیریقیمت  
توری فرنگی عرض 120 مفتول 0.854 سانت0/85m20m-24mm1.20m7/5kgرولگالوانیزه گرمآهن آصفبنگاه تهرانتماس بگیرید
توری فرنگی عرض 150 مفتول 0.854 سانت0/85m20m-30mm1.50m9kgرولگالوانیزه گرمآهن آصفبنگاه تهرانتماس بگیرید
توری فرنگی عرض 180 مفتول 0.854 سانت0/85m20m-36mm1.80m10/5kgرولگالوانیزه گرم آهن آصفبنگاه تهرانتماس بگیرید

لیست موبایل قیمت توری فرنگی

نام محصولوزنقیمت
توری فرنگی عرض 120 مفتول 0.857/5kgتماس بگیرید
توری فرنگی عرض 150 مفتول 0.859kgتماس بگیرید
توری فرنگی عرض 180 مفتول 0.8510/5kgتماس بگیرید

توری فرنگی یا بچه گابیون چیست؟

توری فرنگی در واقع توری گابیون است، با این تفاوت که قطر مفتول های استفاده شده در آن از توری گابیون بسیار پایین تر است. ساخت حفاظ در ساختمان های در حال ساخت، جهت جلوگیری از ریزش و سقوط مصالح، کاربرد اصلی این توری است. این توری با برخورداری از چشمه های شش ضلعی از مفتول گالوانیزه تولید می‎شود و به شکل رول عرضه می‎شود. این توری به توری مرغی و گابیون شبیه است اما قطر مفتول آن از توری مرغی بزرگتر و از توری گابیون کوچک تر است. این توری کاربردی در دو نوع مفتول گالوانیزه سرد و مفتول گالوانیزه گرم به بازار عرضه می‎شود و از ظاهری زیبا بهره مند است.استفاده از این محصول برای ساختن قفس حیوانات، مانع از ورود جانوران موذی به محوطه پرندگان خواهد شد. در ادامه مطلب به بررسی بیشتر محصول، ویژگی ها و کاربرد این توری خواهیم پرداخت.

عکس مشخصی از توری فرنگی

کاربرد های توری فرنگی

 • ساخت حصار جهت ایجاد محل پرورش پرندگان
 • استفاده برای حصارکشی باغ ها و مجموعه های ورزشی
 • استفاده در سقف سوله ها و صنعت ساختمان سازی
 • استحکام بالای دیواره ها در برابر سقوط و یا تخریب شدن
 • ساخت حفاظ جهت جلوگیری از افتادن تجهیزات و سقوط مصالح

مشخصات توری فرنگی

هر رول از این توری با طول 20 متر و عرض 120، 150 و 180 سانتی متر به فروش می‎رسد. چشمه های شش ضلعی در توری فرنگی در دو اندازه 4 و 5 سانتی متر ساخته می‎شوند. هر چه این ابزار کاربردی کوچکتر باشد برای ساخت آن از سیم بیشتری استفاده می شود و بنابراین قیمت و وزن آن نیز افزایش می‎یابد.

بافت توری فرنگی

اتصال یا بافت توری فرنگی به روش های مختلف انجام می‎شود. روش اول این است که توری را توسط جوش به تیرآهن یا میلگرد وصل کرد و یا با استفاده از مفتول آنها را به سایر مصالح فلزی گره زد. این روش ها مرسوم ترین روش برای بافت این نوع از توری هستند.

انواع توری فرنگی

 • توری گالوانیزه سرد : این محصول در نوع سرد خود از مقاومت و دوام کمتری در برابر خوردگی و اکسید شدن برخوردار است و نسبت به نوع گرم آن کیفیت و قیمت پایین تری دارد.
 • توری گالوانیزه گرم : نوع گرم این محصول اغلب ایرانی بوده و دوام و کیفیت بالایی دارد و از استحکام بالایی برخوردار است. همچنین در برابر نور خورشید و به طور کلی در فضاهای باز، طول عمر بیش تری دارد. توری گالوانیزه گرم با چشمه های مختلف، ابعاد و ضخامت متفاوت تولید می‎شود و ضخامت آن از 85/0 تا 2 سانتی متر بوده و در حدود 20 متر طول دارد. این نوع از توری در دو سایز یک و یک دوم اینچ یعنی چهار سانتی متر و دو اینچ یعنی 5 سانتی متر بافته می‎شود.

توری های بچه گابیون که ساخت ایران هستند با روش گالوانیزه گرم ساخته شده اند اما توری که وارداتی بوده و معمولا از چین وارد می‎شود با روش گالوانیزه سرد ساخته می‎شوند.

مزایای توری فرنگی

 • توری فرنگی از مقاومت و استحکام زیادی بهره می برد و کارایی و قیمت آن نسبت به موارد مشابه بیش تر و بهتر است.
 • استفاده از این محصول برای حصار کشی ها محبوبیت زیادی دارد و میزان تقاضای آن از سوی مشتریان بالاتر است.
 • این محصول کارآمد با توجه به نیاز شما در دو نوع چشمه ریز و درشت به بازار ارائه می‎شود.
 • پیروی از اندازه استاندارد
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • برخورداری از قابلیت نصب آسان و پیاده سازی سریع
 • چشمه های این توری با بافت و سایز خود ازورود جانوران موذی جلوگیری می‎کند.

نحوه تولید توری فرنگی

در کارخانه های تولید توری برای ساخت این محصول، ورق های فولادی را درون حوضچه هایی حاوی ترکیبات روی قرار می‎دهند که باعث می‎شود تا روی این ورق ها یک لایه از عنصر روی قرار بگیرد. مقاوم شدن در برابر زنگ زدگی و عوامل جوی یکی از مزیت های این کار است. در مرحله بعد ورق ها توسط دستگاه توری فرنگی و روش های کششی یا برشی، به شکل توری ساخته می‎شوند. اگر در ساخت این توری ها از مفتول سیاه استفاده شود باعث می‎شود دوام پایینی داشته باشند و دچار زنگ زدگی شوند. این توری ها ماندگاری کمی دارند و هزینه تولید آنها هم بسیار پایین است.

در اینجا با این سوال مواجه می‎شویم که بهتر است از توری فرنگی سیاه استفاده کنیم یا توری های گالوانیزه؟ همانطور که گفته شد اگر توری به روش گالوانیزه تولید شود از طول عمر بالاتری برخوردار خواهد بود. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که هنگام خرید این محصول هزینه کنید و توری گالوانیزه را خریداری کنید، چرا که توری های مفتول سیاه اگرچه ارزان قیمت هستند ولی در کوتاهترین زمان هزینه های شما را افزایش می‎دهد زیرا مجبور می شوید آنها را عوض کنید و توری های جدید بخرید. اطمینان از کیفیت حصارکشی و کاهش هزینه تعمیر و نگه داری از مزایای استفاده از توری های گالوانیزه است.

کاربرد های توری فرنگی

 • ساخت حصار جهت ایجاد محل پرورش پرندگان
 • استفاده برای حصارکشی باغ ها و مجموعه های ورزشی
 • استفاده در سقف سوله ها و صنعت ساختمان سازی
 • استحکام بالای دیواره ها در برابر سقوط و یا تخریب شدن
 • ساخت حفاظ جهت جلوگیری از افتادن تجهیزات و سقوط مصالح
توری فرنگی در حال تولید

مشخصات توری فرنگی

 • ساخت حصار جهت ایجاد محل پرورش پرندگان
 • استفاده برای حصارکشی باغ ها و مجموعه های ورزشی
 • استفاده در سقف سوله ها و صنعت ساختمان سازی
 • استحکام بالای دیواره ها در برابر سقوط و یا تخریب شدن
 • ساخت حفاظ جهت جلوگیری از افتادن تجهیزات و سقوط مصالح

خرید توری فرنگی از شرکت معتبر آهن آصف

اگر به دنبال خرید یک توری با کیفیت هستید قبل از اقدام به خرید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 • وزن توری : وزن محصول باید به گونه ای انتخاب شود تا باعث جلوگیری از کارایی آن نشود و در حین انجام پروژه با مشکل مواجه نشوید. اگر در توری از مفتول با قطر بالا استفاده شده باشد باعث افزایش وزن قطعات می‎شود و بنابراین تولید قطعات به صرفه اقتصادی نخواهد بود.
 • کاربرد توری : اگر قصد دارید برای محصور کردن فضای مشخصی از توری استفاده کنید باید متناسب با ضریب امنیتی مورد نیاز، سایز سیم مفتول انتخاب شود.
 • ابعاد چشمه توری : چشمه توری باید به گونه ای انتخاب شود که هدف شما از انتخاب توری را تحقق ببخشد.
 • قیمت توری : قیمت توری باید متناسب با کاربردی که برای آن در نظر داریم انتخاب شود.

 

توری فرنگی کاربردهای زیادی دارد و خرید آن با توجه به کاربردها و مزیت های آن زیادتر شده است. برای خرید این محصول باید مشخصات فنی آن و نوع مصرف، انتخاب مشتری و حجم آن در نظر گرفته شود. این توری شاید به اندازه سایر توری ها مطرح نباشد یا استفاده از آن برای شما مناسب باشد اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی این محصول انتخاب شما نباشد.

 

شرکت آهن آصف بزرگترین و معتبرترین مرکز در زمینه فروش محصولات عایقی در سراسر کشور است و تلاش بر آن دارد تا با عرضه محصولات با کیفیت، بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه کند. بنابراین برای یک خرید مطمئن و هوشمندانه،  بهترین کار کسب اطلاعات و گرفتن مشاوره از کارشناسان فروش شرکت آهن آصف است. شما می توانید برای مشاهده لیست قیمت و خرید محصول با مراجعه به وب سایت شرکت آهن آصف اقدام به خرید غیر حضوری این محصول کرده و بهترین خرید غیر حضوری را با ما تجربه کنید. شما می‎توانید انواع توری را با بهترین کیفیت، دوام بالا و با نازلترین قیمت از فروشگاه آنلاین آهن آصف خریداری نمایید.

پرسش و پاسخ متداول

توری فرنگی یکی از انواع توری هایی است که با استفاده از مفتول ساخته می‎شود

 • ساخت حصار جهت ایجاد محل پرورش پرندگان
 • استفاده برای حصارکشی باغ ها و مجموعه های ورزشی
 • استفاده در سقف سوله ها و صنعت ساختمان سازی
 • استحکام بالای دیواره ها در برابر سقوط و یا تخریب شدن
 • ساخت حفاظ جهت جلوگیری از افتادن تجهیزات و سقوط مصالح

قیمت توری فرنگی بر پایه ضخامت مفتول و نوع آن، طول، عرض و ارتفاع، اندازه های چشمه و وزن طاقه و تعداد سفارش آن مشخص می‎شود.