حساب کاربری

یا

فنس

فنس

توری حصاری یا همان فنس یک نوع توری فلزی است که با استفاده از مفتول گالوانیزه سرد یا گرم و یا با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته می‎شود. جنس فولاد این محصول یکی از دلایل مهم و اصلی کیفیت بالای آن است. مفتول گالوانیزه برای ساخت توری فرنگی، توری پرسی، توری مرغی، توری مش و …کاربرد دارد.

از گذشته ایجاد حریم دور زمین ها یک امر مرسوم بوده است. تمامی انسان ها همواره تمایل دارند از اموال با ارزش خود مانند ملک و زمین، محافظت کنند. در زمان های قبل به علت کمبود امکانات، انسان ها از درختان و بوته ها جهت ساخت توری استفاده می‎کردند. اما درختان و بوته ها به اندازه کافی مقاوم نبودند. وجود این مشکل باعث بوجود آمدن توری حصاری در صنایع شد و از آن برای حصارکشی و ایجاد حریم و امنیت در زمین ها استفاده می‎شود. قبل از تولید این محصول باید متغیرهایی مانند اندازه چشمه، قطر مفتول و پهنای حصار مشخص شود. در صورتی می‎توان این محصول را باکیفیت دانست که در برابر عوامل مزاحم مقاوم باشد و به آسانی در مکان نصب شود. این محصول کارآمد کاربرد زیادی در دنیای امروز دارد.

عکسی نزدیکی از فنس برای صفحه فنس
فنس اجرا شده در باغ

کاربردهای فنس

  • برای ایجاد حریم در باغ ها جهت جلوگیری از ورود سارقان و حیوانات
  • ایجاد حریم در زمین های ورزشی، فرودگاه ها، مراکز نظامی و پتروشیمی
  • جهت جلوگیری از ریزش سنگ در مکان هایی با شیب زیاد
  • ایحاد امنیت در بالای دیوار
  • حفاظت از نیروگاه ها و توربین ها

مشخصات فنی فنس

آشنا شدن با برخی از مشخصات این توری می‎تواند شما را به خوبی در امر خرید یاری کند.

جنس:  این توری با جنس های متفاوت مانند گالوانیزه، گالوانیزه با روکش PVC و فولادی ساخته می‎شود. هر یک از این جنس ها ویژگی ها و مزیت هایی دارد. به عنوان مثال نوع فولادی چیزی حدود 15 تا 20 سال عمر مفید دارد. نوع گالوانیزه قابل استفاده در هر نوع آب و هوا حتی در مناطق سردسیر است ونوع گالوانیزه با روکش PVC گران تر از دیگر جنس ها است.

حالت های متفاوت بافت فنس : انواع حالت های بافت، یکی دیگر از مشخصات این محصول است که باید به آن توجه شود که معمولا به حالت های دو سرپیچ، دو سر قلاب، و یک سر قلاب و یک سر پیچ ساخته می‎شوند.

توری حصاری به صورت فنس رول بسته بندی شده و به فروش می‎رسد. این محصول با توجه به جنس به انواع متفاوتی تقسیم می‎شوند. مفتول گالوانیزه سرد ، مفتول گالوانیزه گرم با روکش پی وی سی  و مفتول سیاه از جمله جنس های توری های حصاری هستند که هر کدام بسته به نیاز، با اندازه چشمه و قطر مفتول متفاوت ساخته می شوند .

نوع گالوانیزه گرم پرفروش ترین نوع توری حصاری با عمر مفید بالای 40 سال می باشد که در برابر تابش مستقیم نور خورشید، آب و هوای مرطوب و حمله حیوانات وحشی بسیار مقاوم است و ضخامت مفتول های آن 2 ، 2.2 ، 2.4 ، 2.8 و 3 میلی متر واندازه چشمه ها 5.7 ، 6.7 و 7.7 می‎باشد.

فنس مفتول سیاه : این نوع از توری توسط مفتول سیاه ساخته می شود ، اما در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت زیادی ندارد. بنابراین استفاده از آن برای مناطق با آب و هوای مرطوب ، توصیه نمی شود و بیشتر برای آب و هوای گرم مناسب است.

دوام مفتول با روکش pvc ، به دلیل برخورداری از روکش pvc روی مفتول گالوانیزه گرم چند برابر است. استفاده از این محصول در مکان هایی که زیبایی و ظرافت اهمیت بسیاری دارد بیشتر است. بهره گیری از یک لایه ی pvc باعث افزایش مقاومت و دوام فوق العاده آنها شده است. این محصول با برخورداری از تنوع بالای رنگ، از زیبایی خیره کننده ای برخوردار است.

عکسی نزدیکی از فنس

روش تولید فنس توری حصاری

این محصول به دو صورت دستی و صنعتی تولید می‎شود. روش دستی که توسط دست انجام می شود اما در روش صنعتی ممکن است تمام یا بخشی از مراحل به صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک انجام شود که اگر نیمه اتوماتیک انجام شود، به آن حصاربافی نیمه اتوماتیک گویند.

 تولید فنس به روش اتوماتیک

تولید فنس توری حصاری به صورت تمام اتوماتیک توسط دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می‎شود که جهت این امر مفتول سیاه یا مفتول گالوانیزه خریداری می شود . ضخامت با توجه به مواردی مثل نوع سفارش مشتری، نوع دستگاه و میزان استحکام و مقاومت لازم مشخص می شود . پس از خریداری مفتول، آن را در دستگاه در مکان مخصوص خود قرار می دهند .

مفتول با داشتن بسته بندی قرقره ای انحناهایی دارد که توسط دستگاه صاف می شود و بعد عملیات انجام می شود و اگر نیاز باشد مفتول روکش دهی می شود تا نیازی به رنگ آمیزی آن نباشد. در حین انجام مراحل، روکش توسط جریان هوا خشک شده و مفتول روکش دار به بخش حصاربافی وارد می‎شود. .

در این بخش از تولید، ردیف اول حصار به طور خودکار با قابلیت تنظیم برش داده شده و با مفتول هم اندازه خود پیچ و تاب می خورد که این محل پیچ و تاب ابعاد چشمه ی فنس توری را تعیین می‎کند. قاب های لوزی شکل همان چشمه ها هستند. این عملیات تا انتهای مفتول به صورت مداوم تکرار می‎شود.

پس از انجام این مراحل برش انجام شده و ابتدا و انتهای توری ایجاد شده برای جلوگیری از باز شدن دو مفتول ، توسط سیم پیچی اتوماتیک کاملا محکم می شود. در پایان مرحله اول نتیجه کار یک ردیف توری است که به سمت بالا هدایت می‎شود و برای مفتول جدید جا باز می‎کند. یک رشته ی جدید از مفتول به دستگاه وارد شده و در ردیف مفتول آخر شروع به پیچ خوردن می‎کند.

در پایان این مفتول هم برش داده شده و به سمت بالا هدایت میشود . مفتول هایی که به دستگاه حصار بافی وارد شده اند کم کم به حصار تبدیل می‎شوند و باعث افزایش طول حصار می‎شوند و پس از افزایش یافتن به سمت قسمت بسته بندی هدایت شده و به شکل رول بسته بندی می‎شود . با توجه به طولی که مورد نیاز است مراحل کار ممکن است کوتاه یا طولانی شود.

معمولا” در هر کارگاه برای هر بسته متراژ مشخصی در نظر گرفته می شود که حدود 20 الی 30 متر است. اما این متراژ همیشه ثابت نبوده و با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر است.

 تولید فنس توری به روش دستی

مراحل تولید فنس به روش دستی مانند روش اتوماتیک است وتنها به جای این مراحل فوق با دستگاه انجام شود توسط یک یا دو نیروی انسانی انجام می شود .

در این روش یک موتور الکتریکی کار پیچاندن توری بر روی قالب چشمه توری را انجام می‎دهد و با تعویض قالب، سایز چشمه توری حصاری تغییر داده می‎شود.

توری حصاری

قیمت فنس در وب سایت گروه تولیدی آهن آصف

قیمت فنس یکی از نکاتی است که برای خریداران محترم حائز اهمیت است. قیمت این محصول کارآمد به عوامل مختلفی مانند جنس محصول، ارتفاع ، ابعاد چشمه  و قطر مفتول بستگی دارد. جهت کسب اطلاع از قیمت و خرید این محصول بی نظیر با ابعاد دلخواهتان با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل نمایید. جهت مشاهده لیست قیمت و استعلام قیمت روز کلیه محصولات مفتولی می‎توانید به وب سایت گروه تولیدی آهن آصف مراجعه نموده و پس از اطمینان و انتخاب محصول مورد نظرتان اقدام به خرید این کالای کاربردی نمایید. آهن آصف بزرگترین و معتبرترین مرکز فروش محصولات مفتولی وعایقی، تلاش برآن دارد تا با ارائه بهترین کیفیت و نازلترین قیمت رضایت مخاطبان خود را جلب کند.

خرید فنس از فروشگاه معتبرآهن آصف

در هنگام خرید توری حصاری نکاتی مانند جنس ، درجه و اندازه شبکه و روکش فنس را باید مد نظر قرار داد تا انتخابی آسان و ایده آل داشته باشید. توجه  به این نکات قبل از خرید می‎تواند باعث یک انتخاب درست و هوشمندانه شود.

جهت تهیه محصولات مفتولی بهتر است خرید خود را از یک فروشگاه معتبر انجام دهید. لازم به ذکر است این محصولات را می‎توان به صورت آنلاین  از سایت های معتبر خریداری کنید که با صرفه جویی در زمان یک سفارش آسان را تجربه کنید و هزینه ی کمتری را نیز پرداخت کنید  و مهمتر از اینکه محصول مورد نظرتان را در اسرع وقت در محل مورد نظر خود دریافت می‎کنید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت گروه تولیدی آهن آصف محصول مورد نظر خود را با خیال آسوده ثبت کنید و یک خرید اینترنتی راحت و آسان را با ما تجربه کنید.